TUTVUSTUS

Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers
12.–15. november 2009 Kinomajas ja Von Krahli Teatris
www.poff.ee/sleepwalkers

Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers on ainus rahvusvaheline tudengifilmide festival Eestis, mis toob publikuni värskeimad tudengifilmid ja uuenduslikumad ideed kogu maailmast. Tänavune festival on arvult kümnes. Kümne aasta jooksul on Sleepwalkers kogunud publikut nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Tähelepanuväärne on, et Sleepwalkers on nende aastate jooksul kogunud kiiresti tuntust just mujal maailmas. Sellest annavad tunnistust üle 600 meile saadetud filmi Tšiilist Jaapanini, Soomest Lõuna-Aafrikani.

Tudengifilmid jäävad autorite vanuselist eripära arvestades ilmselt aegade lõpuni elu ja surma, armastuse, olelusvõitluse ja inimsuhete temaatikat lahkama. Samas kajastavad need ka maailmas toimuvaid aktuaalseid sündmusi ja toimivad meid ümbritseva maailma filtrina. Hoolimata igikestvatest teemadest suudab iga võistlusprogrammi jõudnud film uutmoodi puudutada või haavata, naerutada või jalahoobina kõhtu mõjuda. Audiovisuaalsesse vormi on valatud julgelt autorite isiksus, elukogemus, tundemaailm, analüüsivõime, subjektiivsus ning soov midagi öelda.

Sel aastal toob Sleepwalkers Kinomaja ja Von Krahli Teatri ruumidesse lisaks tudengifilmidele valiku professionaalseid lühifilme, Portugali lühifilmide programmi ja aasta säravaimad Euroopa lühifilmid – Euroopa Filmiakadeemia programmi. EFA programmi nominentide hulgast valitakse Euroopa Filmiakadeemia auhinnatseremoonial detsembris välja Euroopa aasta parim lühifilm. Sleepwalkersil on taas kord au olla üks vähestest filmifestivalidest maailmas, kus nominentide programmi näidatakse.

Kümme aastat on ühe festivali jaoks väärikas number. Usun, et kõik kunagised, praegused ja tulevased Sleepwalkersi tegijad ja külastajad võivad mõnuga mõelda sellele, et Sleepwalkersil on alles ees puberteediikka ja keskeakriisi jõudmine.

Suur tänu kõigile, kes on kümne aasta jooksul Sleepwalkersit teinud, toetanud, kritiseerinud, külastanud ja meiega koos kasvanud.

Ootame teid tähistama meie sünnipäeva 12.–15. novembril Tallinnas!Helen Vinogradov
Tudengi- ja lühifilmide festivali Sleepwalkers peakorraldaja

prg. mart kalmo