I RAHVUSVAHELINE TUDENGIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMMI Rahvusvaheline tudengifilmide võistlusprogramm / reede, 13/11/2009 kell 14.00 Kinomajas


Anna/Anna
Taani/Denmark
Mängufilm/Fiction
2009, 36 min

Rež/Dir: Rúnar Rúnarsson

Lugu 12-aastasest Annast, kellel on elus üsna raske aeg. Anna isa on tema ja ta lapseootel ema hiljuti maha jätnud. Perekond laguneb aeglaselt koost ja Anna on õnnelik vaid siis, kui saab aega veeta oma parima sõbra Olega, kellesse ta on salaja armunud.

Prod/Prod: Caroline Schlüter
Op/DoP: Sophia Olsson
Tootja/Production: The National Film School of Denmark
Keel/Language: taani/Danish

Rúnar Rúnarsson (sünd 1977) astus Taani riiklikku filmikooli 2005. aastal. Ta on olnud Oscari nominent 2006. aastal lühifilmiga „The Last Farm” ja võitnud 2008. aastal Cannes’is Kuldse Palmioksa filmiga „2 Birds”. „Anna” on tema kooli lõputöö 2009. aastast.


Printsess Margareti puiestee / Princess Margaret Blvd.
Kanada/Canada
Mängufilm/Fiction
2008, 14 min


Rež/Dir: Kazik Radwanski

Pilk Isabelle’i ellu, kes seisab vastamisi ängistuse, segaduse ja üksildusega, mida põhjustab Alzheimeri tõbi.

Prod/Prod: Daniel Montgomery
Op/DoP: Daniel Voshart
Tootja/Production: Medium Density Fibreboard Films, Ryerson University
Keel/Language: inglise/English

Kazik Radwanski on õppinud filmikunsti Ryersoni ülikoolis. Tema filme on näidatud maailma suurematel filmifestivalidel, sh Berliinis, Edinburghis, Melbourne’is ja Torontos. 2008. aastal asutas ta koos kauaaegse koostööpartneri Daniel Montgomeryga produktsioonifirma Medium Density Fibreboard Films.


Päikesepiste/Sunstroke
Ungari, Saksamaa / Hungary, Germany
Mängufilm/Fiction
2009, 34 min


Rež/Dir: Lili Horváth

Tüdruk, ema, armuke – kõik ühe teismelise kehas. Maja seisab vastamisi vastutusega lapse ees. Olles ise alles laps, ei suuda ta pingele vastu pidada. Oma armastatud lapse juurest põgenemine tundub olevat tema esimene täiskasvanulik otsus.

Prod/Prod: Henning Kamm, Károly Fehér
Op/DoP: Robert Maly
Tootja/Production: DETAiLFILM; National School of Film and Television, Budapest
Keel/Language: ungari/Hungarian

Lili Horváth kasvas üles Budapestis, Pariisis ja Berliinis. Ta lõpetas hiljuti Budapesti riikliku filmi- ja telekooli. Tema varasemaid lühifilme „Summer Holiday” ja „Swimming Pool Thief” on auhinnatud mitmetel festivalidel. Ta kirjutas ise „Päikesepiste” stsenaariumi ja võitis filmiga Robert Boschi Fondi maineka kaasproduktsiooni auhinna. Lili töötab hetkel oma esimese täispika mängufilmi kallal.


Pinna all / Under the Surface
Soome/Finland
Mängufilm/Fiction
2009, 7 min

Rež/Dir: Aino Ahokas, Veera Lehtola

Lugu ühe lapsepõlve suvemälestustest mahajäetud basseini juures.

Prod/Prod: Outi Hyytinen
Op/DoP: Joonas Rutanen
Tootja/Production: Turku Arts Academy 2009
Keel/Language: soome/Finnish

Aino Ahokas lõpetas 2009. aastal Turu rakenduskõrgkooli kunstiakadeemia ning ta on teinud varem ka animatsiooni „Nevermore”.

Veera Lehtola on Turu rakenduskõrgkooli kunstiakadeemia viimase kursuse tudeng ning ta on ka lühifilmi „Father’s Day” (2009) stsenarist ja monteerija.


Lõpp / Yellow Belly End
Suurbritannia/UK
Animatsioon/Animation
2009, 9 min


Rež/Dir: Philip Bacon

Tohutu kaljutipp, sinine taevas, mitmed surmajuhtumid ja üks mees, kes kõige selle üle üksikasjalikult arvestust peab. Ta elab suhteliselt rahulikku ja korralikku elu, jälgides, kuidas teised oma elu kaljult alla hüpates lõpetavad. Peagi aga hakkab miski teda ennast üha enam kalju ääre poole kiskuma.

Prod/Prod: Mo Bazazi
Op/DoP: Leigh Alner
Tootja/Production: National Film and Television School, UK
Keel/Language: –

Philip Bacon on õppinud illustratsiooni ja animatsiooni Manchester Metropolitani ülikoolis. Pärast mitut eksperimentaalfilmi lõpetas ta kooli ning jätkas õpinguid Briti riiklikus filmi- ja telekoolis. Tulevikus loodab ta jõuda ka live action-filmitegemiseni.

prg. mart kalmo