II RAHVUSVAHELINE TUDENGIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
II Rahvusvaheline tudengifilmide võistlusprogramm / reede, 13/11/2009 kell 18.00 Kinomajas


Laps/Kid
Suurbritannia/UK
Mängufilm/Fiction
2009, 26 min


Rež/Dir: Tom Green

Noor poiss saab oma isa maailmast ehk liiga palju osa.

Prod/Prod: Mo Bazazi
Op/DoP: Sam Care
Tootja/Production: National Film and Television School
Keel/Language: inglise/English

Pärast Bournemouthi ülikooli lõpetamist ja tööd režissööri assistendina televisioonis astus Tom Green Briti riiklikusse filmi- ja telekooli, kus tema filmid „Traces” ja „Brixton 85” esitati Kodaki parima lühifilmi auhinna nominentideks Rushes Soho lühifilmide festivalile. Tom püüab jäädvustada karaktereid nende emotsionaalses tooruses ja kasutada neid põnevate lugude jutustamiseks.


Vaba maa / Free Country
Saksamaa/Germany
Mängufilm/Fiction
2008, 24 min


Rež/Dir: Hannes Treiber

1983. aasta suvi Ida-Saksamaal. Kogukonnapreester Uwe võtab kokku julguse väljendada avalikult oma vabadusideaale, seades seeläbi ohtu oma perekonna ja iseenda. Uwe naine ei pea valitsuse ähvardustest tekkinud pingele vastu ning Uwe peab seisma vastamisi konfliktiga, mis saab otsustavaks kogu perekonnale.

Prod/Prod: Andrea Schütte
Op/DoP: Florian Kirchler
Tootja/Production: Hamburg Media School, Filmwerkstatt
Keel/Language: saksa/German

Hannes Treiber (sünd 1980) lõpetas 2006. aastal Stuttgardi rakendusteaduste ülikoolis audiovisuaalse meedia eriala. Ta on olnud praktikal erinevates telekanalites (ZDF, Sat1) ja produktsioonifirmades (nt Ashley Productions, USA; Phoenix Film, Berlin). Hetkel jätkab ta magistriõpinguid filmirežii erialal Hamburgi meediakoolis.


Noesis/Noesis
Suurbritannia/UK
Animatsioon/Animation
2009, 4 min


Rež/Dir: Sophie Klevenow

Lühianimatsioon suureks kasvamisest ja sellel teel ette tulevatest muutustest ja kaotustest.

Prod/Prod: Sophie Klevenow
Op/DoP: Sophie Klevenow
Tootja/Production: Bristol School of Animation
Keel/Language: inglise/English

Sophie Klevenow (sünd 1979) lõpetas 2005. aastal bakalaureuseõpingud visuaalse kommunikatsiooni erialal Bauhausi ülikoolis Weimaris. 2007. aastal jätkas ta magistriõpinguid Bristoli animatsioonikoolis meedia erialal ning on praktika raames töötanud graafilise disaineri ja lavakujundajana mitmes Saksamaa teatris. Sophie naudib töötamist erinevate materjalidega, makettide valmistamist, teatrit, kirjandust ja filme.


Bingo/Bingo
Holland/Netherlands
Mängufilm/Fiction
2009, 28 min


Rež/Dir: Timur Ismailov

Bingo on noor mustlane Moldovast, kes tuli Hollandisse paremat elu otsima. Ta töötab koos Sergeiga Venemaalt ja Umariga Tšetšeeniast. Töö on raske, ohtlik ja alamakstud. Samal ajal kui vanemad sõbrad muutuvad tujutuks, järgib Bingo entusiastlikult oma unistust. Ühel päeval kõik muutub, kui juhtub õnnetus.

Prod/Prod: Tobias Wilbrink, Maarten van der Ven
Op/DoP: Lennart Verstegen
Tootja/Production: The Netherlands Film and Television Academy
Keel/Language: vene, inglise, hollandi / Russian, English, Dutch

Timur Ismailov (sünd 1977) on õppinud sotsioloogiat ja politoloogiat, hiljem majandust ja filosoofiat. Ta on elanud Azerbaidžaanis, Türgis ja Venemaal. 2002. aastal immigreerus ta Hollandisse, kus ta võeti vastu Hollandi Filmi- ja Televisiooniakadeemiasse (NFTA) esialgu stsenaristika, hiljem režii erialale. „Bingo” valmis 2009. aastal kooli lõputööna.


August/August
Suurbritannia/UK
Animatsioon/Animation
2009, 4 min

Rež/Dir: Matthias Hoegg

Kutsumata külalised häirivad suve kõrgpunktis ühe laagriplatsi rahu. Samal ajal kui murul puhkeb äge kaklus, teevad sipelgad rohu sees uusi põnevaid avastusi.

Prod/Prod: Matthias Hoegg
Op/DoP: Matthias Hoegg
Tootja/Production: Royal College of Art
Keel/Language: –

Matthias Hoegg (sünd 1983) on õppinud Kingstoni ülikoolis illustratsiooni ja animatsiooni. 2006. aastal valmis tal lõputööna animafilm „Nightlife”. Enne Londoni Kuninglikku Kunstiülikooli astumist 2008. aastal töötas ta vabakutselise animaatori, komposiitori ja illustraatorina firmades Tokyoplastic ja Tandem Films ning teistes Londoni stuudiotes. „August” valmis koolitööna 2009. aastal.

prg. mart kalmo