III RAHVUSVAHELINE TUDENGIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
III Rahvusvaheline tudengifilmide võistlusprogramm / laupäev, 14/11/2009 kell 14.00 Kinomajas


Arsy-Versy/Arsy-Versy
Slovakkia/Slovak Republic
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 23 min


Rež/Dir: Miro Remo

Lubos on suunanud kogu oma energia ja tohutu empaatiavõime loodusele (ja eelkõige nahkhiirte elule) pühendatud amatöörfotograafiale ja -filmile. Tema suurim toetaja, 75-aastane ema, muretseb oma poja tuleviku pärast, keda inimesed enne filmi „Arsy-Versy” nägemist hulluks pidasid.

Prod/Prod: Marek Ježo
Op/DoP: Jaro Valko
Tootja/Production: FTF VŠMU
Keel/Language: slovaki/Slovak

Miro Remo lõpetas magistriõpingud Bratislava muusika- ja lavakunstiakadeemia dokumentaalfilmi osakonnas. Tema huvide hulka kuuluvad fotograafia, filmid, rattasõit, arvutid, reisimine ja loodus. Hetkel valmistab Miro ette oma esimest täispikka filmi vangide reintegratsioonist Ilava vangla näite põhjal.


Pihv/Piggy
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 27 min


Rež/Dir: Mihkel Ulk

Karin ja Riho on pärast viitteist aastat kestnud abielu teineteisest võõrdunud. Rihot piinab mõte, et ta pole suutnud karjääriredelil tõusta ja on endiselt sigala lihttööline. Sealsamas veterinaarina tegutsev Karin on väsinud kuulamast mehe katteta lubadusi ning leevendamast tolle alaväärsustunnet. Suhete rägastikku eksinud täiskasvanutel ei jää aega märgata, mis toimub nende poegade elus. Siis saab aga noorem poeg hakkama tembuga, mis paneb kogu perekonna oma tegemisi ümber hindama.

Prod/Prod: Piret Tibbo-Hudgins
Op/DoP: Mihkel Soe
Tootja/Production: Allfilm
Keel/Language: eesti/Estonian

Mihkel Ulk lõpetas Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli bakalaureuseõppe cum laude ja õpib praegu Balti Filmi- ja Meediakooli magistrantuuris filmirežissööriks. Mihkel on teinud mitmeid reklaam- ja lühifilme, ta on ka ETV saate „Erisaade” režissöör. Mihkli filmid on Sleepwalkersi võistlusprogrammides olnud ka varasematel aastatel.


Minu süda, minu viga / My heart, my bad
Soome/Finland
Mängufilm/Fiction
2009, 24 min


Rež/Dir: Mari-Kaisu Mononen

Mida peaks tegema, et mitte alati nii kurb olla? Tegu on komöödiaga nukrusest. Noor naine Essi peab aru, kas kasutud asjad tuleks minema visata.

Prod/Prod: Mari-Kaisu Mononen, Mikko Laine
Op/DoP: Arsen Sarkisiants
Tootja/Production: University of Art and Design Helsinki
Keel/Language: soome/Finnish

Mari-Kaisu Mononen ei tea, kas maailm on perses või on tema lihtsalt vana.


Eikusagil bluus / Nowhere Blues
Poola/Poland
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 19 min


Rež/Dir: Bartosz Warwas

Kaugel-kaugel ühes väikeses linnas mägede ja tohutu metsa taga on lõksus Warkocz. Vaid Suur Armastus võib ta vabastada. Samal ajal kui ta kannatlikult selle saabumist ootab, kammib ta oma pikka habet, milles peitub kogu tema jõud.

Prod/Prod: Jolanta Malawska
Op/DoP: Mateusz Wajda
Tootja/Production: The Polish National Film School
Keel/Language: poola/Polish

Bartosz Warwas (sünd 1978) on 2006. aastast õppinud režii erialal Poola rahvuslikus filmi-, teatri- ja televisioonikoolis Łódźis. Tema filme on näidatud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel, sh Berliinis, Bilbaos, Kölnis, Delhis, Teheranis, Bukarestis, Badalonas, Monterreys, San Franciscos, Rio de Janeiros ja Tallinnas. Bartoszi film „Triatlon” oli esindatud eelmisel aastal Sleepwalkersi võistlusprogrammis.

prg. mart kalmo