IV RAHVUSVAHELINE TUDENGIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
IV Rahvusvaheline tudengifilmide võistlusprogramm / laupäev, 14/11/2009 kell 18.00 Kinomajas


Surmtõsine/Dead Serious
Soome/Finland
Mängufilm/Fiction
2009, 6 min


Rež/Dir: Matias Nystedt

Ühel vihmasel ööl istub üksik lombakas mees pimedas toas ja mõtiskleb oma salapärase töö üle, millega on seotud üks naine. Tundes hirmu oma pikajuukselise sarmika ülemuse ees, annab meie kangelane nutika pealeloetud jutustuse abil vihjeid oma isikut puudutava saladuse kohta.

Prod/Prod: Peter Hortling
Op/DoP: Jonatan Sundström
Tootja/Production: Arcada Productions
Keel/Language: rootsi/Swedish

Matias Nystedt (sünd 1984) on viienda kursuse üliõpilane filmirežii ja stsenaristika erialal Arcada rakendusteaduste ülikoolis. Ta on kirjutanud stsenaariume ja töötanud režissöörina mitme lühimängufilmi ja kahe lühidokumentaali juures. Hetkel töötab ta graafilise disainerina ühes reklaamiagentuuris ja tegeleb vabal ajal fotograafiaga.


Pöörlevad uksed / Revolving Doors
Kanada/Canada
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 12 min


Rež/Dir: Kristen Korns

Film uurib kahe uskumatult pühendunud meditsiiniõe tööd Vancouveri Downtown Eastside’i linnaosas. Katse ja eksituse meetodil on Evanna Brennan ja Susan Giles avastanud uuenduslikke teid, kuidas tõhusamalt hoolitseda selle kandi erandliku elanikkonna eest. Viimase 15 aasta jooksul on neist kahest saanud teerajajad kõiges selles, mis puudutab peamiselt kodutute narkosõltuvusest, vaimuhaigusest või aidsist tingitud tagajärgede kergendamist.

Prod/Prod: Kristen Korns
Tootja/Production: Emily Carr University of Art + Design
Keel/Language: inglise/English

Kristen Korns lõpetas filmi-, video- ja meedia erialal Emily Carri kunsti- ja disainiülikooli Vancouveris. Ta peab filmitegemist üheks võimaluseks end väljendada ja sotsiaalset survet avaldada. Tema huvi filmi vastu on seotud eksperimentaalsete praktikate rakendamisega narratiivsetes struktuurides.


Tõepäev/Show Day
Saksamaa/Germany
Mängufilm/Fiction
2009, 23 min


Rež/Dir: Marvin Kren

Üks poiss tahab takistada oma sõpra sooritamast ohtlikku julgustesti. Üksildane mees seisab silmitsi oma kõige valusamate mälestustega. Üks perekond on teel, et heastad liialt hilinenud kohtumist selle mehega. See on päev, mil nende saatused ristuvad.

Prod/Prod: Rike Steyer
Op/DoP: Carol Burandt von Kameke
Tootja/Production: Hamburg Media School
Keel/Language: saksa/German

Marvin Kren (sünd 1980) on aastatel 2001–2005 töötanud näitleja ja assistendina nii televisioonis kui produktsioonifirmades Austrias ja Saksamaal. 2003. aastast on ta olnud seotud lühifilmide, reklaamiklippide ja dokumentaalfilmide tootmisega. 2008. aastal lõpetas ta magistriõpingud Hamburgi meediakoolis.


Rajoon/Zone
Slovakkia/Slovak Republic
Dokumentaalfilm/Documentary
2008, 16 min

 
Rež/Dir: Dianá Novotna

Klenoveci külal ja selle ümbrusel pole midagi pistmist reaalsusega. Aeg on seal seisma jäänud. Külaelanikud on teistsugused. Preestri kõrval on kõige olulisem inimene arst, ta teab seda ja on selle üle õnnelik. Mõne jaoks on ta arst, teisele nõustaja ja keegi elab seal vaid tema pärast.

Prod/Prod: Dianá Novotna
Op/DoP: Mario OndrisTootja/Production: School of Art and Performance, Bratislava
Keel/Language: slovaki/Slovak

Dianá Novotna on õppinud psühholoogiat ja lavakunsti. Ta on töötanud ajakirjaniku ja režissöörina televisioonis ning teinud lühifilme sotsiaal- ja kaitseministeeriumile ning Slovakkia kohaliku televisiooni liidule.


Röntgen/Roentgen
Saksamaa/Germany
Mängufilm/Fiction
2008, 24 min


Rež/Dir: Michael Venus

1896. Noor arst Georg usub, et on hiljuti avastatud röntgenikiirtes leidnud kõikvõimsa rohu oma patsientide raviks. Ta sukeldub ennastunustavalt oma teaduslikesse uuringutesse ja riskib kõigega. Tema naine Charlotte soovib aga nendevahelist võõrandumist peatada ning on samuti kõigeks valmis.

Prod/Prod: Jörg Paul Lassak
Op/DoP: Marius von Felbert
Tootja/Production: Hamburg Media School, Filmwerkstatt
Keel/Language: saksa/German

Jörg Paul Lassak on õppinud meediat Weimaris ja Berliinis ning on praktikandi ja vabakutselisena töötanud filmilevis, produktsioonifirmades ning tele- ja raadiojaamades. 2002. aastast alates on ta teinud mitmeid lühifilme, reklaame ja muusikavideosid Sonnendeck.tv brändi all. Hetkel on tal pooleli ka magistriõpingud produtsendi erialal Hamburgi meediakoolis.


Kaja/Echo
Poola/Poland
Mängufilm/Fiction
2009, 14 min

Rež/Dir: Magnus von Horn

Kaks poissi on tapnud noore neiu. Ohvri perekonnaga kohtumise ja kuriteo rekonstrueerimise ajal peavad nad taas läbi elama sooritatud julma mõrva üksikasju ning seisma silmitsi tunnetega, mida nad tundsid siis ja mida tunnevad senini.

Prod/Prod: Emilia Puszczyńska
Op/DoP: Małgorzata Szyłak
Tootja/Production: The Polish National Film School
Keel/Language: poola/Polish

Magnus von Horn (sünd 1983) õppis aastail 2002–2003 Göteborgi ülikoolis filmiteooriat ning töötas pärast seda valgustaja ja operaatori assistendina mitme erineva Rootsi filmitootja juures. 2004. aastal alustas ta õpinguid režii erialal Poola Riiklikus Filmikoolis (PWSFTviT).

prg. mart kalmo