V RAHVUSVAHELINE TUDENGIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMMV Rahvusvaheline tudengifilmide võistlusprogramm / pühapäev, 15/11/2009 kell 14.00 Kinomajas


Reisija/Passenger
Hispaania/Spain
Mängufilm/Fiction
2009, 11 min


Rež/Dir: Miguel Gabaldón

Arturo ja Manuel kohtuvad teineteisega üle mitme aasta ning veedavad öö koos Madriidis, mis on filmis üks taustategelane.

Prod/Prod: Cristina Porras
Op/DoP: Cristina Molino
Tootja/Production: ECAM
Keel/Language: hispaania/Spanish

Miguel Gablón (sünd 1980) on lõpetanud audiovisuaalse kommunikatsiooni eriala, ta õpib hetkel Madridi filmikoolis ECAM’is režissööriks ning ta on mitmete lühikeste digitaalfilmide autor. „Reisija” on tema esimene 35mm projekt.


Miks sa ei tantsi / Why Don’t You Dance
Suurbritannia/UK
Mängufilm/Fiction
2009, 22 min


Rež/Dir: Marius Olteanu

Oma maja ees, mööbli ja mineviku varjude vahel, ootab üks mees. Noor paar saabub ja algab ebamugav ning pealiskaudne vestlus. Kuid siis kogevad kõik kolm midagi sügavamat, midagi emotsionaalset. Kummaline kohtumine lõppeb seni väljendamata jäänud üksilduse ja meeleheite tantsuga.

Prod/Prod: Michelle Eastwood
Op/DoP: Felix Wiedemann
Tootja/Production: National Film and Television School, UK
Keel/Language: inglise/English

Marius Olteanu lõpetas 2004. aastal juba mitme lühifilmi ja ühe dokumentaali autorina Rumeenia kino- ja teatriakadeemia. 2005. aastal alustas ta magistriõpinguid Briti riiklikus filmi- ja telekoolis. Hetkel töötab ta täispika filmi „Home and Away” kallal, milles uurib üksilduse, vanaduse ja kaotusega toimetulemist.


Krantsid/Strays
Eesti, Norra / Estonia, Norway
Mängufilm/Fiction
2009, 39 min


Rež/Dir: Sutharsan Bala

Nazeeya on 24-aastane moslemi neiu, kellel on vaid üks päev aega, et leida endale Eestist mees, enne kui vanaisa ta tagasi koju viib ja oma sõbrale kombekohaselt mehele paneb. „Krantsid” on traagiline lugu põlvkondade vahelisest mittemõistmisest ning sellest, kui kõrget hinda võib maksta isiklik vabadus.

Prod/Prod: Marianne Ostrat
Op/DoP: Meelis Veeremets
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool, Alexandra Film, Nocturne Productions
Keel/Language: eesti, vene / Estonian, Russian

Sutharsan Bala (sünd 1983, Sri Lanka) on Norra filmirežissöör ja kirjanik. Ta on sündinud Sri Lankal, kuid kolis kodusõja eest perega Norrasse. Sutharsan lõpetas 2009. aastal filmiga „Krantsid” magistriõppe Balti Filmi- ja Meediakoolis. Hetkel osaleb ta MEDIA programmi rahastatavas rahvusvahelises stsenaariumikirjutamise õpikojas ja töötab kolme täispika mängufilmi stsenaariumi kallal.


Wagah/Wagah
Saksamaa, India, Pakistan / Germany, India, Pakistan
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 13 min


Rež/Dir: Supriyo Sen

Igal ööl leiab India ja Pakistani vahelises ainsas piiripunktis aset kummaline sündmus – rituaalne piiri sulgemine, pärast mida kogunevad inimmassid võimalikult värava lähedale, et tervitada oma endisi naabreid. Mida tähendavad neile mõisted „eraldatus”, „kodu” ja „lähedus”?

Prod/Prod: Henning Kamm, Fabian Gasmia
Op/DoP: Ranu Ghosh, Najaf Bilgrami
Tootja/Production: DETAiLFILM, Satyajit Ray Film School
Keel/Language: hindi, urdu, farsi, inglise / Hindi, Urdu, Farsi, English

Supriyo Sen on noor edukas India filmitegija, kelle tööd on saanud prestiižseid auhindu kõikjal maailmas. Supriyo dokumentaalfilme on näidatud Berliinis, Pusanis, Karlovy Varys, Amsterdamis ja mujal.


Welgünzer/Welgünzer
USA/USA
Mängufilm/Fiction
2008, 14 min


Rež/Dir: Bradford Schmidt

Donald tahtis ajamasina ehitada. Ta tahtis tulevikku rännata... ja ennast ära tappa.

Prod/Prod: Katherine Sharp
Op/DoP: Austin F. Schmidt
Tootja/Production: UCLA School of Film and Television
Keel/Language: inglise/English

Pärast keskkooli lahkus Bradford Schmidt oma kodulinnast Colorados ja reisis läbi viis maailmajagu. Ta purjetas Kariibi merel, piki Ameerika idarannikut, reisis Mehhikos, Lõuna-Aafrikas ja Vaikse ookeani lõunaosas. 2006. aastal astus ta UCLA teatri-, filmi- ja televisioonikooli ning tema lõputöö „Welgünzer” on praeguseks võitnud mitmeid auhindu. Hetkel valmistab Bradford ette kahte täispikka filmi.

prg. mart kalmo