I EESTI LÜHIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMMI Eesti lühifilmide võistlusprogramm / reede, 13/11/09 kell 16.00 Kinomajas


Tulepistmine/Justice
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 14 min


Rež/Dir: Janno Jürgens

Üksildase talu õuele sattunud võõras mees peetakse kinni. Kui võõras on kurja kavatsenud, siis tuleks ehk ise kohut mõista. Aga kui võõras on süütu?

Prod/Prod: Kristjan Pütsep
Op/DoP: Mart Raun
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: eesti/Estonian

Janno Jürgens sündis väikeses kalurilinnas Haapsalus. Kasvades üles nelja venna ja õe seltsis, hakkas ta tundma kõrgendatud huvi inimpsüühika vastu. Janno on osalenud mitmetes avangardtantsu- ja teatrilavastustes. Hetkel on ta pühendunud peamiselt filmikunstile.


Astuge laeva / Step On Board
Soome/Finland
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 26 min


Rež/Dir: Antti Häkli

Portreefilm Sari Crnobregist, kes juhib 100-liikmelist paljurahvuselist laevakoristajate meeskonda.

Prod/Prod: Antti Häkli
Op/DoP: Janis Jurkovskis
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: soome, inglise/Finnish, English

Antti Häkli (sünd 1986) alustas 2009. aastal Balti Filmi- ja Meediakooli magistrantuuris dokumentaalfilmi õpinguid. Ta on varem lavastanud muusikavideoid ja monteerinud lühifilme, mida on näidatud televisioonis ning filmifestivalidel.


Thibaut/Thibaut
Eesti / Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 17 min


Rež/Dir: Martti Helde

Lugu räägib üksikust keskealisest ülemteenrist Thibaut’st, kes ustavalt oma pererahvast ootab. Nagu aastakümneid, katab ta iga päev pererahvale lõunalaua ja jääb neid aknale ootama. Thibaut’ teadmata on pererahvas aga aasta tagasi tapetud. Tänu katuseräästa all elavatele tuvidele saavad ootamine ja kannatus mehe jaoks uue tähenduse.

Prod/Prod: Kristi Rimm
Op/DoP: Alvar Kõue
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: eesti/Estonian

Martti Helde on lõpetamas Balti Filmi-ja Meediakooli filmirežii eriala. Kirest eriala vastu on ta püüdnud end täiendada nii kodu- kui välismaal – seda koolituste ning lühifilmide näol. Armastab kirjutamist, kohal olemist, sõpru ja häid filme. Eriti neid kõiki koos.


Ultra Vennikased / No Finish Line
Eesti/Estonia
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 28 min


Rež/Dir: Kullar Viimne

Finiš on vaid suurema tähenduseta ajutine teetähis. Nii on ka eluga: see, et sellel on lõpp, ei tähenda veel, et eksistentsil oleks tähendus. Finišijoon on lihtsalt enesele seatud ajutine eesmärk või siis metafoor kiirelt mööduvale eksistentsile. Isa Peeter, ema Pille ja tütar Heleen Vennikas sõidavad Soome osalema iga-aastasele 24 tundi kestvale ultramaratonile. Kannatusterohkel kestvusjooksul Espoo sisestaadionil läbitakse ühe ööpäeva jooksul sadu kilomeetreid.

Prod/Prod: Erik Norkroos
Op/DoP: Erik Norkroos, Meelis Veeremets, Kullar Viimne
Tootja/Production: Rühm Pluss Null
Keel/Language: eesti, soome/Estonian, Finnish

Kullar Viimne on sündinud 1980. aastal Võrus. Pärast sotsiaaltöö eriala lõpetamist asus ta õppima Balti Filmi-ja Meediakooli. Aastatel 2006–2007 õppis Kullar Praha rahvusvahelises filmi- ja telekoolis FAMU-s. Samal aastal veetis ta ka kolm kuud Ugandas, filmides dokumentaalfilmi „Süütu”. Ta on töötanud mitmes Eesti ja rahvusvahelises filmiprojektis operaatori ja lavastajana.


Vene suurus / Russian Size
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 17 min


Rež/Dir: Andrew Bond

Väike Eesti talupere elab rahus ja õndsuses hetkeni, kui nende hoovist marsib läbi Vene inseneride pataljon, lõhkudes pererahva aia. Talu peremees otsustab minna Peeter Suure juurde, et lõhutud aia eest õigust nõuda. Tsaar võtab nõuks ise aeda parandama tulla, mille üle peremees siirast rõõmu tunneb – paraku ei ole tal aimu vene suurusest.

Prod/Prod: Maie Rosmann
Op/DoP: Heiko Sikka
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: eesti, vene/Estonian, Russian

Andrew Bond on sündinud 1981. aastal NSVL-is. Ta oli väga vaikne laps, kes suutis aeg-ajalt täiskasvanuid üllatada väga täpsete tähelepanekutega ümbritsevast. Käis lapsena eksperimentaalkasvatusega lasteaias, kus omandas ülisalastatud teadmisi. Pärast lasteaeda tundus kool Andrew’le igavana. Andrew Bondi elu on olnud ohus rohkem kui ühel korral. Muu hulgas on ta korra päästnud ka oma nõo elu.

prg. mart kalmo