II EESTI LÜHIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
II Eesti lühifilmide võistlusprogramm / laupäev, 14/11/09 kell 16.00 Kinomajas


Tõuteadur / Breed Scientist
Eesti/Estonia
Dokumentaalfilm/Documentary
2009, 27 min


Rež/Dir: Kaidi Kaasik

„Tõuteadur” on portreefilm üksildasest Pärnu vanahärrast, kes veel kõrges eas loodab leida endale õiget kaaslast ja selle nimel aktiivselt tegutseb. End Tõuteaduriks nimetav vanapoiss on isehakanud professor, kes valutab oma südant üksikute eestlaste ja nende tõupuhaste geenide pärast.

Prod/Prod: Kaidi Kaasik
Op/DoP: Kaidi Kaasik
Tootja/Production: Kuukulgur Film
Keel/Language: eesti/Estonian

Kaidi Kaasik (sünd 1982) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2004. aastal ning õpib hetkel teleproduktsiooni Balti Filmi- ja Meediakoolis.


Generatsioon 0/Generation 0
Eesti/Estonia
Dokumentaalfilm/Documentary
2008, 28 min


Rež/Dir: Aljona Surzhikova

Prod/Prod: Katrin Kissa
Op/DoP: Sergei Trofimov
Tootja/Production: Homeless Bob Production, St. Petersburg State University of Film and Television
Keel/Language: vene/Russian

Aljona Surzhikova on alates 2003. aastast olnud seotud mitme noorteprogrammiga ETV-s („Multicon”, „Vaata mind”). 2004. aastal lõpetas ta Balti Filmi- ja Meediakooli telerežii eriala ning jätkas õpinguid 2006.–2008. aastal Peterburis. 2009. aastal lavastas ta ETV-le dokumentaalseriaali „Ela sajani”.


Vehkleja/The Fencer
Läti, Eesti/Latvia, Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 16 min


Rež/Dir: Astra Zoldnere

Noore abielus koduperenaise rutiinne argielu saab vürtsi juurde, kui ta satub pealt nägema oma naabrimehe seksuaalseid vägitegusid. Vehklemisõpetajast naabrimees võrgutab ka noore abielunaise, kuid hirm kaotada oma pere ja sellele järgnev paanikahoog viivad filmi ootamatu lõpuni.

Prod/Prod: Liga Gaisa
Op/DoP: Astrida Konstante
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool, Ego Media
Keel/Language: läti/Latvian

Astra Zoldnere (sünd 1983) on lõpetanud Riia Stradinsi Ülikoolis kommunikatsiooniteaduste eriala ja Balti Filmi- ja Meediakoolis filmirežii eriala. Ta on Andrejs Grantsi stuudios õppinud ka fotograafiat. Astra huvi filmitegemise vastu sai alguse Euroopa reisidel, kui ta tundis, et fotokunstil on omad piirangud. „Vehkleja” on tema magistriõppe lõputöö.


Väike puust linn / Little Wooden Town
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 27 min


Rež/Dir: Ragne Mandri

Poeetiline linn Tartu. Kaunis suvi. Depressiivne filosoofiatudeng Kristjan ahistab oma pessimistliku eksistentsiga tüdruksõpra Kirket.

Prod/Prod: Kristjan Pütsep
Op/DoP: Mart Raun
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: eesti/Estonian

Ragne Mandri (sünd 1985) lõpetas 2009. aastal filmiga „Väike puust linn” oma bakalaureuseõpingud Balti Filmi- ja Meediakoolis. Õpingute ajal on ta olnud seotud mitme lühimängufilmiga. Ragne on ennast õpingute kõrvalt täiendanud ka Hiinas, Berlinale Talent Campuses, Go East töötoas Wiesbadenis Saksamaal ja osalenud Aku Louhimiesi töötoas. Hetkel töötab ta televisioonis režissööri, monteerija ning toimetajana.

prg. mart kalmo