III EESTI LÜHIFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM

III Eesti lühifilmide võistlusprogramm / laupäev, 14/11/09 kell 20.00 Kinomajas


Pihv/Piggy
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 27 min


Rež/Dir: Mihkel Ulk

Karin ja Riho on pärast viitteist aastat kestnud abielu teineteisest võõrdunud. Rihot piinab mõte, et ta pole suutnud karjääriredelil tõusta ja on endiselt sigala lihttööline. Sealsamas veterinaarina tegutsev Karin on väsinud kuulamast mehe katteta lubadusi ning leevendamast tolle alaväärsustunnet. Suhete rägastikku eksinud täiskasvanutel ei jää aega märgata, mis toimub nende poegade elus. Siis saab aga noorem poeg hakkama tembuga, mis paneb kogu perekonna oma tegemisi ümber hindama.

Prod/Prod: Piret Tibbo-Hudgins
Op/DoP: Mihkel Soe
Tootja/Production: Allfilm
Keel/Language: eesti/Estonian

Mihkel Ulk lõpetas Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli bakalaureuseõppe cum laude ja õpib praegu Balti Filmi- ja Meediakooli magistrantuuris filmirežissööriks. Mihkel on teinud mitmeid reklaam- ja lühifilme, ta on ka ETV saate „Erisaade” režissöör. Mihkli filmid on Sleepwalkersi võistlusprogrammides olnud ka varasematel aastatel.


Koolja/Morbus
Eesti/Estonia
Eksperimentaal/Experimental
2009, 15 min


Rež/Dir: Vallo Toomla

See film arutleb elu ja surma üle. Need on mõtted, mis iga inimese peast varem või hiljem läbi käivad. Aga kuidas tajub neid suuri küsimusi laps? Ja mida mõtleb vana inimene?

Prod/Prod: Tiiu-Ann Pello
Op/DoP: Sten-Johan Lill
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: –

Vallo Toomla lõpetas Rakvere Gümnaasiumi 2001. aastal. Samal aastal lõpetas ta ka Rakvere Kutsehariduskeskuse, erialaks turismikorraldaja-giid. Aastatel 2002–2008 õppis ta Tartu Ülikoolis teoloogiat. 2003–2007 oli ta Tartu Üliõpilasteatris näitleja. Alates 2008. aastast õpib ta Balti Filmi- ja Meediakoolis režiid.


Krantsid/Strays
Eesti, Norra/Estonia, Norway
Mängufilm/Fiction
2009, 39 min


Rež/Dir: Sutharsan Bala

Nazeeya on 24-aastane moslemi neiu, kellel on vaid üks päev aega, et leida endale Eestist mees, enne kui vanaisa ta tagasi koju viib ja oma sõbrale kombekohaselt mehele paneb. „Krantsid” on traagiline lugu põlvkondade vahelisest mittemõistmisest ning sellest, kui kõrget hinda võib maksta isiklik vabadus.

Prod/Prod: Marianne Ostrat
Op/DoP: Meelis Veeremets
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool, Alexandra Film, Nocturne Productions
Keel/Language: eesti, vene/Estonian, Russian

Sutharsan Bala (1983, Sri Lanka) on Norra filmirežissöör ja kirjanik. Ta on sündinud Sri Lankal, kuid kolis kodusõja eest perega Norrasse. Sutharsan lõpetas 2009. aastal filmiga „Krantsid” magistriõppe Balti Filmi- ja Meediakoolis. Hetkel osaleb ta MEDIA programmi rahastatavas rahvusvahelises stsenaariumikirjutamise õpikojas ja töötab kolme täispika mängufilmi stsenaariumi kallal.


Suurde avarusse / The Great Wide Open
Eesti/Estonia
Mängufilm/Fiction
2009, 23 min


Rež/Dir: Kaur Kokk

Maailmast ja teistest inimestest eraldunud Elmo elab oma pisikeses uberikus, mis on täis kõikvõimalikku koli. Ühel päeval on Elmo sunnitud kogu oma maise vara pakkima ja teele asuma. Aga mis teda ees ootab? Film jälgib ühe suure mehe ja ühe pisikese auto seikluslikku retke, kus olulisest saab ebaoluline.

Prod/Prod: Maie Rosmann
Op/DoP: Erik Põllumaa
Tootja/Production: Balti Filmi- ja Meediakool
Keel/Language: eesti/Estonian

Kaur Kokk üritas mitmel korral õppima asuda filosoofiat, kuid pärast mitmendat ebaõnnestumist otsustas ta kolida Tallinnasse ja minna filmi õppima. Kaur on hetkel Balti Filmi- ja Meediakooli teise kursuse tudeng ning „Suurde avarusse” on tema esimene lühimängufilm.

prg. mart kalmo