VÄLJASPOOL VÕISTLUSPROGRAMMI: LÜHIFILMID IIVäljaspool võistlusprogrammi: lühifilmid II / pühapäev, 15/11/09 kell 16.00 Von Krahli Teatris


Toma Cuzini suurepärane saatus / The Fabulous Destiny of Toma Cuzin
Rumeenia/Romania
Mängufilm/Fiction
2008, 11 min


Rež/Dir: Paul Negoescu, Vlad Trandafir

Toma Cuzin oli tõeline seikleja. Talle meeldisid maasikamaitselised sigarid, vanamoelised kaabud ja tema lemmikparfüüm oli Caractere.

Prod/Prod: Paul Negoescu
Op/DoP: Raluca Vasiliu, Augustin Bucur
Tootja/Production: National University of Film and Drama „I. L. Caragiale”
Keel/Language: rumeenia/Romanian

Paul Negoescu on sündinud 1984. aastal. Ta on lõpetanud filmirežii eriala Rumeenia riiklikus filmi- ja draamakoolis ning hetkel õpib ta magistrantuuris. Tema lühifilmid on olnud edukad mitmete filmifestivalide võistlusprogrammides (Berlinale, Rotterdami rahvusvaheline filmifestival, Londoni BFI). Paul on ka Timishort Film Festivali asutaja ja kunstiline juht.

Vlad Trandafir on sündinud 1981. aastal Bukarestis. Pärast matemaatikaõpinguid Marseille’s läks ta tagasi Rumeeniasse, kus lõpetas 2007. aastal Bukaresti riikliku filmi- ja draamakooli. Tema lühifilmid on olnud edukad mitmetel filmifestivalidel.


Taevaste maalija / The Painter of Skies
Hispaania/Spain
Animatsioon/Animation
2008, 20 min


Rež/Dir: Jorge Morais Valle

Hull kunstnik ja tema ustav abiline püüavad leida varju tormi eest ohtlike kaljude vahel, kus neid kummitavad kunstniku minevikusaladused ja teispoolsuse hinged. Koos leiavad nad tee valguse poole.

Prod/Prod: Jorge Morais Valle
Op/DoP: Jorge Morais Valle
Tootja/Production: Jorge Morais Valle
Keel/Language: hispaania/Spanish

Jorge Morais Valle on sündinud 1981. aastal Vigos Galiitsias. Ta veetis oma lapsepõlve erinevaid kunstivorme avastades ja tegeleb praegu peamiselt animatsiooni ning audiovisuaalse kunstiga.


Ustavus/Faithfulness
Ukraina/Ukraine
Mängufilm/Fiction
2009, 4 min


Rež/Dir: Olena Maksymenko

Üks kaader. Üks lugu ustavusest..

Prod/Prod: Kiev National University of Culture and Arts
Op/DoP: Denis Svojak
Tootja/Production: Kiev National University of Culture and Arts
Keel/Language: vene/Russian

Olena Maksymenko on Kiievi riikliku kultuuri- ja kunstiülikooli tudeng. Filmikunst on kogu tema elu. Ta töötab kolmes eri žanris: mängu- ja dokumentaalfilmid ning videokunsti teosed. Iga film on Olena jaoks justkui retk läbi eri maailmade ja ajastute.


Välgatus/Flashed
Šotimaa/Scotland
Mängufilm/Fiction
2008, 5 min


Rež/Dir: Julian Krubasik

Seiklusrikas lugu sellest, kuidas fotoputka asub mehe tulevikku ennustama.

Prod/Prod: Julian Krubasik
Op/DoP: Julian Krubasik
Tootja/Production: Edinburgh College of Art
Keel/Language: –

Julian Krubasik on sündinud 1984. aastal Münchenis. Ta on töötanud kinoprojektsionistina ja tele- ning helioperaatori assistendina Saksamaal. Pärast õpinguid Euroopa Filmikolledžis Taanis asus Julian õppima Edinburghi kunstiakadeemiasse filmi- ja televisiooni erialale. 2008. aastal veetis ta vahetusprogrammi raames neli kuud Srishti kunstikoolis Indias. „Välgatus” esitati sel aastal ka BAFTA (Briti Akadeemia filmi- ja telekunsti auhind) uue talendi auhinnale.


Fugata/Fugata
Bulgaaria/Bulgaria
Mängufilm/Fiction
2009, 10 min


Rež/Dir: Tsvetelin Yolov

Üks kõigi, kõik ühe vastu.

Prod/Prod: Tsvetelin Yolov, Svetoslav Mihaylov
Op/DoP: Svetoslav Mihaylov
Tootja/Production: UFOtv/Chalk Dog, NAFTA
Keel/Language: –

Tsvetelin Yolov on sündinud 1978. aastal Targovishte linnas Bulgaarias. Ta on lõpetanud filmirežii eriala Bulgaaria riiklikus ülikoolis ning lavastanud mitmeid lühidokumentaal- ja mängufilme.


Kuuldemäng/The Deafgame
Prantsusmaa/France
Mängufilm/Fiction
2008, 16 min


Rež/Dir: Rémy Cayuela

Patrick ja Marie on kohtamas käinud vaid lühikest aega, kui Marie kutsub Patricku oma pere maamajja romantilist nädalalõppu veetma.

Prod/Prod: Rémy Cayuela
Op/DoP: Nicolas Bordier
Tootja/Production: ESAV (Ecole Supérieure de l'Audiovisuel)
Keel/Language: prantsuse/French

Rémy Cayuela on 25-aastane filmilooja Prantsusmaalt, kes lõpetas hiljuti ESAV-i (École Supérieure d’AudioVisuel, Université de Toulouse le Mirail). „Kuuldemäng” on tema esimene lühimängufilm.


Happy Hour / Happy Hour
Prantsusmaa/France
Animatsioon/Animation
2009, 7 min


Rež/Dir: Maxime Paccalet

Yannick valmistub just kohvikust lahkuma, sest ta kaaslane on kokkusaamisele tulemata jätnud. Kohvikusse siseneb kaunis neiu ja istub kõrvallauda. Hetkega armunud Yannick kujutab ette tuhandet viisi, kuidas neiuga juttu teha ja viib oma plaanid ellu. Selle ohtliku algatusega segab noormees muretult reaalsuse ja fantaasia.

Prod/Prod: Alexis Lafaille
Tootja/Production: Studio Kawa
Keel/Language: –

Maxime Paccaletist oleks võinud saada matemaatik või kultuslik rokkstaar. Selle asemel valis ta 2D animatsiooni õpingud Prantsusmaal l’École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs’is (ENSAD). Tema esimene lühifilm „Colin” oli väga edukas. Maxime on loonud animatsioone Vuittonile ning teinud ka raamatuillustratsioone. Animatsioonistuudioga Kawa liitus ta 2007. aastal.

prg. mart kalmo