VÄLJASPOOL VÕISTLUSPROGRAMMI: EKSPERIMENTAALVIDEOD IIIVäljaspool võistlusprogrammi: eksperimentaalvideod III / reede, 13/11/09 kell 18.00 Von Krahli Teatris


Maitse/Taste
Eesti/Estonia
Dokumentaalfilm/Documentary
2008, 3 min


Rež/Dir: Maarit Murka, Tanel Teemusk

„Maitse” on seotud samanimelise maaliga. Maarit Murka püüab testida, kas füüsiliselt ja keemiliselt oma loomingu lakkumine rikub või parandab loojat.

Prod/Prod: Maarit Murka
Op/DoP: Tanel Teemusk
Tootja/Production: Maarit Murka, Tanel Teemusk
Keel/Language: –

Maarit Murka lõpetas 2004. aastal maalikunsti erialal Eesti Kunstiakadeemia ning jätkas seejärel õpinguid Helsingi Kaunite Kunstide Akadeemias magistrantuuri erialal. 2009. aastal astus Maarit Balti Filmi- ja Meediakooli stsenaristika erialale.


Floraama/Floraama
Eesti/Estonia
Eksperimentaal/Experimental
2009, 8 min


Rež/Dir: Henri Hütt

„Floraama” on tantsufilm erinevate vormide vahelise kontakti väljendamisest. Väljendus, mille on loonud Taimede Kuningriik, tõlgendatakse liikumise keelde. Seda loetakse kui graafilist nooti. Jooned, mille taim moodustab, väljenduvad tantsija liikumises, tunnetes, liikumissuunas ja tempos. Tõlgendus – kokkupuude – kooskõla.

Prod/Prod: Henri Hütt
Op/DoP: Henri Hütt
Tootja/Production: Henri Hütt
Keel/Language: –

Henri Hütt on tantsutudeng ning teda huvitab ka eksperimenteerimine erinevate meediavormidega.


Dimensioonide tundlad / Tentacles of Dimensions
USA, Uus-Meremaa / USA, New Zealand
Animatsioon/Animation
2009, 14 min

Rež/Dir: Nandita Kumar

Teisel pool meie kultuurilist programmeeritust. Kus sensuaalsus kohtub vaimsusega. Reis mitmekesisusse.

Prod/Prod: Nandita Kumar
Op/DoP: Nandita Kumar
Tootja/Production: Nandita Kumar
Keel/Language: –

Nandita Kumar on multimeediakunstnik, kes lõpetab hetkel eksperimentaalanimatsiooni magistriõpinguid Kalifornia kunstiinstituudis. Ta uurib puhtaid protsesse, läbi mille inimesed konstrueerivad oma kogemuste tähendusi. Tema filmide hulka kuuluvad veel „The Linear of Nightmare” ja „The Birth of Brainfly”, mis on osalenud festivalidel üle maailma ja toonud talle mitu stipendiumit.


Ajukärbse sünd / The Birth of Brainfly
USA/USA
Animatsioon/Animation
2008, 6 min


Rež/Dir: Nandita Kumar

Sürreaalne jutustus inimese individuatsiooniprotsessist mõttemaastikul. See on retk läbi enese ja enesesse, ego loodud labürintidesse, ning vaimu füüsiliste piirangute loominguline ületamine.

Prod/Prod: Nandita Kumar
Op/DoP: Nandita Kumar
Tootja/Production: Nandita Kumar
Keel/Language: –

Nandita Kumar on multimeediakunstnik, kes lõpetab hetkel eksperimentaalanimatsiooni magistriõpinguid Kalifornia kunstiinstituudis. Ta uurib puhtaid protsesse, läbi mille inimesed konstrueerivad oma kogemuste tähendusi. Tema filmide hulka kuuluvad veel „The Linear of Nightmare” ja „The Birth of Brainfly”, mis on osalenud festivalidel üle maailma ja toonud talle mitu stipendiumit..


Põrnikas ja kärbes / The Beetle and the Fly
Mehhiko, Tšehhi Vabariik / Mexico, Czech Republic
Eksperimentaal/Experimental
2008, 5 min


Rež/Dir: Fausto Estrada Guerrero

Kasutades kirjutusvahendina kaamerat ja sõnadena pilte nagu „automaatkirjutamise puhul”, tekib visuaalne päevakirjeldus anonüümse tegelase – mardika – elust, kes jalutab Praha tänavatel ja uurib enda ümber toimuvat.

Prod/Prod: Fausto Estrada Guerrero
Op/DoP: Fausto Estrada Guerrero
Tootja/Production: Prague Film School
Keel/Language: –

Fausto Estrada Guerrero (sünd 1987) ei mõelnud kunagi filmitegemist kui karjäärivõimalusest, enne kui läks keskkooli meediakursusele. 2007. aastal astus ta New Yorgi filmiakadeemiasse. Kooli ajal tehtud lõputööga „Pepperoni” võttis ta osa festivalidest nii Prantsusmaal, Itaalias kui Lõuna-Koreas. Õpingute ajal Praha filmikoolis lõpetas ta oma viimased filmid „The Beetle and the Fly” („Põrnikas ja kärbes”) ja „Welcome” („Tere tulemast”).


Raudõun / Apple of Iron
Austraalia/Australia
Animatsioon/Animation
2008, 3 min


Rež/Dir: Rachel Walls

Stiilipiire ületav avastusretk animatsioonimaailma.

Prod/Prod: Rachel Walls
Op/DoP: Rachel Walls
Tootja/Production: Rachel Walls
Keel/Language: –

Rachel Walls on televisiooni ja filmiproduktsiooni taustaga multimeediakunstnik. Ta on tegelenud dokumentaalfilmi, telereklaami, tegevuskunsti, kaunite kunstide ja internetikunstiga. Hetkel töötab ta monteerijana dokumentaalfilmi projektis „Translation Care – The Phu My Experience” (2009).


Kehatud armastajad / Bodiless Lovers
Ukraina/Ukraine
Eksperimentaal/Experimental
2008, 18 min


Rež/Dir: Nataliya Ilchuk

Kaks inimest elavad erinevates maailmades – paralleelsetes struktuurides. Nad kohtuvad vaid unes, ilma oma maise ümbriseta. Oma kõige tundlikumas olekus on nad ümbritsetud poeetilistest piltidest ja muusikalistest fantaasiatest. Reaalsusse naastes jätavad nad ühe osa endast sellesse teise ruumi.

Prod/Prod: Ivan Bondar
Op/DoP: Ivan Bondar
Tootja/Production: Kinez Company
Keel/Language: ukraina/Ukrainian

Nataliya Ilchuk (sünd 1985) on lõpetanud Kiievi Riikliku Kultuuri- ja Kunstiülikooli Ukrainas. Ta on mitmete muusikavideote ja lühifilmide autor, samuti tegeleb ta videokunstiga ning on ka Wiz-Art Festivali programmi koordinaator.


Meenutus/Flashback
Ungari/Hungary
Eksperimentaal/Experimental
2009, 1 min


Rež/Dir: Márk Péter Vargha

Mälestused minevikust ja tulevikust.

Prod/Prod: Márk Péter Vargha
Op/DoP: Márk Péter Vargha
Tootja/Production: Márk Péter Vargha
Keel/Language: –

Márk Péter Vargha on fotograaf, kirjanik ja operaator. Tavaliselt kombineerib ta oma lühijutud fotodega või teeb nende põhjal filmi. Hetkel on tal pooleli bakalaureuseõpingud Egeris Ungaris.


Vaikus/Silence
Saksamaa, Island / Germany, Iceland
Eksperimentaal/Experimental
2008, 3 min


Rež/Dir: Ava Lanche

Meie olevikust saab ka ajalugu, mida mäletatakse ja uuritakse järeltulevate põlvede poolt. Ja vaikus, nagu me seda teame, räägib valjemini kui sõnad.

Prod/Prod: Rauja Amin, Ambrosius Engel
Op/DoP: Mario Pinzon
Tootja/Production: Angel & Elephant Pictures
Keel/Language: inglise/English

Ava Lanche’i arvates ei ütle biograafia inimese kohta suurt midagi. Faktid võivad viia valekujutluste ja projektsioonideni. Peale selle on ka inimesi, kes kasutavad oma biograafiat, et ennast ülendada ja teha kõigest väiksest, mis nad kunagi ka korda saatnud on, midagi suurt. Ava jaoks, kellele meeldivad väga väiksed asjad, on see tõeliselt tüütu.

prg. mart kalmo