Industry@Tallinn & Baltic Event 2022 vaeb filmi- ja sarjatööstuse tulevikuperspektiive
Uudis
Pöffihunt

Eile algas Industry@Tallinn & Baltic Event, Pimedate Ööde Filmifestivali filmi- ja audiovisuaaltööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste, koolitus- ja konverentsiprogramm, mille tihedas kavas on sadakond loengut, töötuba, meistriklassi ja ligi tuhat üks-ühele kohtumist. Sündmusest võtab osa rekordarv – enam kui 760 – külalist.

Industry@Tallinn & Baltic Eventi juhi Marge Liiske sõnul on rõõmustav, et inimesed on väga huvitatud taas silmast silma kohtuma. „Ootame väga filmitegijaid Tallinnasse ning keskendume kontaktide loomisele ja suhtlusele kohapeal. Samal ajal saavad inimesed ka üle veebi konverentside ettekannetest osa saada, projektidega tutvuda ning ka virtuaalselt kohtuda. Loodame väga, et selleaastane sündmus loob võimalusi nii uuteks koostöödeks kui pakub väärt teadmisi ja inspiratsiooni edaspidiseks,“ räägib Liiske.

Ukraina sõda, energiakriis ning majanduslangus ei ole jätnud puutumata ka audiovisuaalset sektorit. „Sellaastane Industry@Tallinn & Baltic keskendub väga tugevalt filmitööstuse toimetuleku võimekusele keerulistel aegadel. Nii on viiepäevase programmi teravik suunatud jätkusuutlikkusele, rohelisele filmitööstusele ja innovaatilistele lahendustele, mis võiksid aidata Euroopa filmitööstusel uusi suundi leida. Programmis on mitmeid juhtumianalüüse ja valdkonnaliidrite arutelusid, kus vaetakse võimalikke lahendusi ning strateegiaid ja kogemusi, mis aitaksid üsna keerulise olukorraga toime tulla,“ lisas Liiske.

Nagu ka varasemalt, on Industry@Tallinn & Baltic Event kese äritegevuse arendamine: programm hõlmab nii filmide kui sarjade kaastootmisturgu ja ärikohtumisi ning valmimisjärgus filmide esitlusi. Kokku esitletakse turul pea 70 filmi- ja sarjaprojekti. Projektiesindajad viiakse kokku Tallinnasse saabunud rahastajate, tootjate, levitajate, müügiagentide ning festivalide esindajatega. Eraldi tähelepanu pälvib ka Urkaina audiovisuaaltööstus – filmituru raames esitletakse nelja valmimisjärgus olevat sarja ning nelja filmi projekti. Lisaks arutatakse võimalusi Ukraina audiovisuaalse sektori rahastamiseks Euroopa abiga.

Erilise tähelepanu all on Industry@Tallinn & Baltic programmis PÖFFi fookusmaa Iisraeli audiovisuaaltööstus. Viie päeva jooksul tutvustatakse mitmeid Iisraeli projekte ning 50-liikmeline Iisraeli delegatsioon valdkonna juhtidest, režissööridest ja produtsentidest otsib Tallinnas aktiivselt koostöövõimalusi. 23.novembril toimub paneeldiskussioon The Israel Film Industry Through the Lens of the Director, kus Iisraeli režissöörid avavad sealse filmitööstuste telgitaguseid.

Viiendat aastat toimub 21.-22. novembril Industry@Tallinn & Baltic osana TV Beats Forum, mis uurib lähemalt seriaalimaailma telgitaguseid. Selleaastane programm keskendub tavapärasest enam praktilistele nõuannetele, mis aitavad sarjade loojatel keerulistel aegadel toime tulla.

Konverentsiprogrammi kahek oluliseks tippsündmuseks on Euroopa Komisjoni ja Creative Europe MEDIA toel toimuv seminar Europe in Focus: Industry Innovation Forum - Sustaining Resilience and Foresight for Europe, mis toob kokku poliitikakujundajad, valdkonnaliidrid ja innovaatorid, kes arutlevad Euroopa filmitööstuse rahastusvõimaluste, jätkusuutliku virtuaaltootmise ning uuenduslike tehnoloogiate kaasamise üle.

Jätkusuutlikkuse ja rohetootmise põhimõtteid käsitletakse ka rahvusvahelise filmitootjate liitude assotsiatsiooni FIAPF korraldataval konverentsil The Capacity Building Seminar: sustainability in the audiovisual industry 24. novembril. Mõlema konverentsi avasõnad lausub kultuuriminister Piret Hartman.

Programmi kuulub veel mitmeid haaravaid arutelusid, sealhulgas paneel Valgevene filmitööstuste esindajatega, kes räägivad filmitootmise võimalikkusest eksiilis. Lisaks saab Industry@Tallinn & Baltic Eventi raames astuda sammu tulevikku, kui filmitegijatele avaneb ainulaadne võimalus esitleda oma filmiprojekte tehisintellektile ning saada sellelt ka tagasisidet projekti võimaliku leviedu kohta, ning uudistada, kuidas optimeerida filmivõttegrupi tööd kasuta lvelahendusi.

Lisaks toimuvad Tallinnas viibivatele filmiprofessionaalidele erituurid Ida-Virumaale, kus tutvustatakse piirkonna omanäolisi paiku – Sillamäed, Narvat jms - kui põnevaid lokatsioone filmivõteteks.

Lisaks eelpool mainitule jätkub filmitööstuse professionaalidele ja tulevikutegijatele suunatud haridusprogramm Black Nights Discovery Campus, mille raames toimuvad auhinnatud tipptegijate loengud, töötoad ja meistriklassid, millest on oodatud osa saama nii režissöörid, stsenaristid, näitlejad, filmimuusika heliloojad, filmikunstnikud kui ka teised professionaalid. 20-23. novembrini vältav Discovery Campuse programm koosneb neljast osast, mis kõik on nimetatud käsitletava eriala järgi: Music Meets Film, Black Nights Stars, Script Pool ja Black Room. Nimekate mentorite seas on Ameerika helilooja William Goldstein, režissöör Andrea Pallaoro, filmikunstnik Brunella De Cola jt. Loe lähemalt

Peamised Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimuvad konverentsid, arutelud ja töötoad on registreerunud osalejatele vaadatavad ka veebis üle kogu maailma. Mahukast programmist osa saamiseks on vajalik akrediteering või päevapilet.
Industry@Tallinn & Baltic Event 2022 toimub Pimedate Ööde Filmifestivali raames sel aastal 21. korda.

Vaata lisaks industry.poff.ee