PÖFFi kolmapäeval turgutavad vaimu lihaste inimeste ebamaised võimed
Uudis
Pöffihunt

Tänaste filmide kesksele kohale asetub inimkeha, mis on ühtaegu nii aistinguline värav maailma kui ka siseilma kaitsev kamber. Alati ainulaadne. Enneolematuse kaalukausil ei jää grammigi maha ka kolmapäevane PÖFFi programm, mis varieerub võimsatest kunsti vormitud kaadritest kuni erektsioonini, mis kerkib isa matuste korraldamisel esile kui kõige suurem probleem.

Täna toimub PÖFFil „Kehaodüsseia” maailmaesilinastus. See on film, mille puhul võib julgelt öelda, et midagi sellist pole enne nähtud. Film, mis hangub elamusena hinge tõeliselt tugeva ja tervikliku maailmaga ning veelgi võimsamate rollisooritustega. On ääretult kahju, et näitleja Jacqueline Fuchsi kõrval ei ole võimalik tänada Julian Sandsi, kes kaotas jaanuaris oma elu San Antonio mäel. Küll aga ei takista miski täitmaks kinosaali seinu kumisema paneva aplausiga, mida see film täielikult väärib.

Tõsieluline tragöödia hargneb omakorda lahti filmis „Vaatlus”, mis avab Sloveenias toime pandud kuritegu, kui kaks sõpra peksid kolleegi ja kandsid seda Facebookis üle 20 000 inimesele, kes pidasid seda kõike vembuks ega teavitanud politseid. Seda saadab samavõrd sügava ja akuutse teemakäsitlusega „Isamaa”, mis kandideerib Euroopa filmiakadeemia aasta parima dokumentaalfilmi auhinnale ja lahkab psüühilist ja füüsilist vägivalda noorte sõdurite vastu, kelle ainsaks väljapääsuks osutub kahjuks paljudel juhtudel enesetapp.

Kuid ei möödu kolmapäevgi ilma karuse naljata. PÖFF on täpselt see koht, kuhu minna vaatama hoopistükkis Sri Lanka filmi ühest perekonnast, kes peavad lahenduse leidma lahkunud isa surnukehal aplalt turritavale peenisele. Samuti saab täna avastada Indiat nii ehedalt ja värvikalt, et see paneb kahvatuma igasugused reisibürood. „Nähtamatud aknad” on rikkalik, mänguline ja ootamatult kodune seiklus ühelt ühiskonnaredeli astmelt teisele, et särab selle aasta PÖFFi ühe silmapaistva publikufilmina.

Avasta kogu PÖFFi kolmapäevast filmivalikut siin!

F_5_Body_Odyssey

Kehaodüsseia

Rež: Grazia Tricarico, riigid: Itaalia ja Šveits
15. nov, kolmapäev kell 21 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega

„Kehaodüsseia“ viib meid kummalisele ideaali poole püüdlemise teekonnale. See on hingemattev lugu 45-aastasest kulturistist Monast, kes januneb täiuslikkuse ja ilu järele. Filmil on lummav pildikeel ja iga kaader on kui kunstiteos, mis näitab inimkeha toorest ilu ja võimendab Mona võitluse keerukaid detaile. Tõeline pärl, mis seab kahtluse alla ühiskondlikud normid, sukeldub inimkogemuse keerukusse ja uurib pidevat võitlust ideaali ja reaalsuse vahel.

F_3_Tentigo

Vaibumatu

Rež: Ilango Ram; riigid: Sri Lanka, India
15. nov, kolmapäev 18.15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega

Kuskil Sri Lanka provintsis tekib vaikses majapidamises piinlik probleem. Toreda pere patriarh sureb järsku teleka ees, kuid tema surnud keha kõige tundlikum osa töötab endiselt ilma pulsi või vererõhuta. Ta kaks poega ja leinav ema on innukad seisvat jäset maha suruma, et vältida häbiväärseid reaktsioone matustel. Võibolla Sri Lanka kõige naljakam komöödia esitab absurdselt erutava olukorra ja kutsub esile kas valju naeru või veidi vaoshoitumat itsitamist.

F_1_Invisible_Windows

Nähtamatud aknad

Rež: Bijukumar Demodaran, riik: India
15. nov, kolmapäev kell 20.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega

Kolmekordne India riikliku filmiauhinna võitja dr Bijukumar Demodaran ei räägi esimest korda julgetel sotsiaalpoliitilistel teemadel, nagu riiklik diskrimineerimine ja jultunud hoolimatus nõrgemate suhtes. Tema lood on lihtsad ja lineaarsed, kuid neid edastatakse võimsate temaatiliste hoopidega. Ta uusimas filmis „Nähtamatud aknad“ näeme Lõuna-India tõusvat kommertsstaari, Tovino Thomast ja kuuleme kahekordse Grammy-võitja Ricky Keji muusikat.

F_1_The_Magnet_Man

Magnetmees

Rež: Gust Van den Berghe; riigid: Belgia, Luksemburg, Holland
15. nov, kolmapäev kell 17.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Maailma esilinastus filmitegijatega

Antwerpeni suurepäraselt kaunistatud barbaarses maailmas on tavalisel üksildasel Lucienil ebainimlik võime metallesemeid enda kehale kinnitada. Introvertne Buster Keatoni tüüpi mees on õnnetu esineja, kellel on haavatud süda ning vaikne viiul. Tema kutsumus on lõbustada lihtrahvast, hoolimata enda põlevast valust ja süütundest võõrdunud isa vältimatu kaotuse pärast. Chaplinlikud flaami stiilis äpardused, mille toob ekraanile seikluslikult sünge füüsiline huumor.

F_1_Observing

Vaatlus

Rež: Janez Burger; riigid: Sloveenia, Itaalia, Horvaatia, Põhja-Makedoonia
15. nov, kolmapäev kell 21.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega

Sloveenia oli uudistes räige kuriteost pärast, kui kaks sõpra peksid kolleegi ja kandsid seda Facebookis üle lausa 20 000 inimesele. Enamus pidas seda vembuks ja keegi ei teavitanud politseid. Südantlõhestav põnevik analüüsib moraalset dilemmat, uurib südametunnistust ja kujutab ette kohutava juhtumi hirmutavaid tagajärgi. Janez Burger viib häirivate telefonikõnede, ähvardavate sõnumite ja nähtamatu ohuga paranoia viimse piirini.

F_1_Slow

Aeglaselt

Rež: Marija Kavtaradze, riigid: Leedu, Hispaania, Rootsi
15. nov, kolmapäev kell 19.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Eesti esilinastus filmitegijatega

Film, mis tõstatab ainult küsimusi, ei arvesta isiklikke tundeid ja arutleb seksuaalsuse üle, kuid ei anna selgitusi, on harva nii intiimne, romantiline, armas ja südantlõhestav. Viipekeeletõlk Dovydas kohtub professionaalse tantsija Elenaga, kes on lõpetanud kõik varasemad mürgised suhted. Üksildane Dovydas soovib proovida midagi uut. Nad lähevad välja rääkima, jooma, sööma ja tantsima, kuid Dovydasel on ebatavaline saladus. Leedu kandidaat parima rahvusvahelise filmi Oscarile.

F_3_Motherland

Isamaa

Rež: Alexander Mihalkovich, Hanna Badziaka; riigid: Rootsi, Ukraina, Norra
15. nov, kolmapäev kell 18.15 Apollo Kino Solarises
Eesti esilinastusel külas filmitegijad

Igal aastal sooritatakse postsovetlike riikide ajateenistuses kümneid enesetappe. Põhjuseks on dedovštšina – psüühiline ja füüsiline vägivald, millega noori sõdureid koheldakse. Saadud traumad elavad üle põlvkondade ja mõjutavad terve ühiskonna toimimist. Kui valgevenelane Nikita kutsutakse ajateenistusse, tuleb ka temal sellega esimest korda kokku puutuda. Film kandideerib Euroopa filmiakadeemia aasta parima dokumentaalfilmi auhinnale.