PÖFFi pühapäev kosutab eluabsurdiga
Uudis
Pöffihunt

Eesti vanarahva tarkus on õpetanud meid maast ja madalast tööd pühaks elu eesmärgiks pidama. Kuidas aga suhtuda töösse, mida peagi asuvad asendama masinad ning ühise universaalse palga nimel ei peagi üldse tööd tegema nagu seda arvab Elon Musk?

Töömaailma pöördelist aega ja kontinentaalselt erinevaid tahke uurivas dokumentaalfilmis „Pärast tööd” lahatakse neid küsimusi sama peenhäälestatud mahlaka huumoriga nagu teeb seda Aki Kaurismäki oma uues filmis „Langenud lehed”, mille peategelastele osutub töökaotus parimaks sündmuseks nende elus.

Tõnu Kaljuste juhatatava Tallinna Kammerorkestri elavas esituses esilinastub täna ka „Rohelisem Tallinn”, kus režissöörid Joosep Matjus ja Katri Rannastu toovad vaatajateni tihti märkamatuks jääva loodusilu Tallinnas. Samuti saab võtta hoopis ette ajarännaku kuuekümnendate Šveitsi Alpidesse, kus Veneetsia filmifestivalil esilinastunud „Kõiksuse teooria“ võlub hüpnootilise pinevusega või teha hoopis musta huumoriga vürtsitatud retk bürokraatiasüsteemis, mida pakub ehedusega võluv „Bosnia pada”.

Vaata kogu PÖFFi pühapäeva kinokava SIIT.

F_1_greener_Tallinn

Rohelisem Tallinn

Rež: Joosep Matjus, Katri Rannastu, riik: Eesti
5. nov, pühapäev kell 19 Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus

Aastal 2023 kannab Tallinn Euroopa rohepealinna tiitlit, mille raames tegid Joosep Matjus ja Katri Rannastu dokumentaalfilmi „Rohelisem Tallinn“. See on austusavaldus Eestimaa loodusele, mis asub kohe siinsamas, linnas meie ümber. Joosep Matjuse eelmine film „Tuulte tahutud maa“ võitis paljude eestlaste südamed. Esilinastuse teeb eriliseks see, et filmi muusika kõlab Tõnu Kaljuste juhatatava Tallinna Kammerorkestri elavas esituses.

F_1_After_Work

Pärast tööd

Rež: Erik Gandini, riigid: Rootsi, Itaalia, Norra
5. nov, pühapäevkell 21 Kino Artises

Me ei ela sellepärast, et töötada. Või siiski? Erik Gandini võtab ette põneva teekonna erineva tööeetikaga riikidesse, et välja selgitada, miks me nõnda palju rügame ja mis juhtuks, kui me seda enam tegema ei peaks. Mis saab, kui tehisaru ja robotid võtavad töö kümnetelt miljonitelt inimestelt? Kas universaalne kodanikupalk motiveeriks või muudaks hoopis passiivseks? Kohustuslik kõigile tööhoolikutele.

F_4_The_Hypnosis

Hüpnoos

Rež: Ernst De Geer, riigid: Rootsi, Norra, Prantsusmaa
5. nov, pühapäev kell 21.15 Apollo Kino Solaris

André ja Vera on nii elu- kui ka äripartnerid, kes üritavad luua naiste reproduktiivtervise äppi. Paljutõotavatele idufirmadele mõeldud nädalavahetuse programmi eelõhtul proovib Vera hüpnoteraapiat, et suitsetamisest loobuda. Kogemusega kaasneb aga ootamatu kõrvalmõju. Ernst De Geeri debüüt on värske, kaasaegne satiir, mille tugevused on olustikuline huumor ja läbitungivalt täpne dialoog. Film esilinastus tänavusel Karlovy Vary filmifestivalil, kus Herbert Nordrum tunnistati parimaks näitlejaks.

F_1_The_Universal_Theory

Kõiksuse teooria

Rež: Timm Kröger, riigid: Saksamaa, Austria, Šveits
5. nov, pühapäev kell 21.15, Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Kas meie ees rullub lahti avastamata jäänud geeniuse traagiline lugu või jälgime hoopis kinnismõtete küüsis sipleva tola paranoilisi pettekujutelmi? Sellise küsimuse viskab õhku Saksa režissöör Timm Kröger, kelle metafüüsikasse laskuv mustvalge põnevik „Kõiksuse teooria“ teeb kummarduse vanale Hollywoodile, juhtides mõtted Alfred Hitchcocki varasele loomingule. Linateos esilinastus tänavusel Veneetsia filmifestivalil.

F_1_Fallen_Leaves

Langenud lehed

Rež: Aki Kaurismäki, riigid: Soome, Saksamaa

Kaks üksikut Helsingi inimest jäävad üheaegselt ilma mõttetutest töökohtadest. Tulevik paistab tume, kuid nende juhukohtumine karaokebaaris annab õhkõrna lootuse, et elus võib midagi ka hästi minna. Teekond armastuseni on aga käänuline ja takistusi täis. „Langenud lehed“ esilinastus Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis ja võitis ka žürii auhinna (Prix du Jury). Soome kandidaat parima mitteingliskeelse filmi Oscari

F_8_Bosnian_Pot

Bosnia pada

Rež: Pavo Marinković, riigid: Horvaatia, Austria, Bosnia ja Hertsegoviina
5. nov, pühapäev kell 19.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega

Aeglaselt küpsetatud liha- ja köögiviljapada on Bosnia köögi hinnatud roog. Arhiivikaadrid selgitavad, kuidas Bosnia kaevurid valmistasid seda traditsioonilist toitu, mida pärast vahetust koos süüa. Kui kulinaarne ajalugu filmis kõrvale jätta, siis näeme selles kaasaegses, õrna huumori ja nakkava optimismiga sotsiaaldraamas "väikese inimese" seiklusi bürokraatiasüsteemis, kus ellujäämiseks peab astuma drastilisi samme.

F_3_Lost_Country

Kaotatud maa

Rež: Vladimir Perišić, riigid: Serbia, Prantsusmaa, Horvaatia, Luksemburg
5. nov, pühapäev kell 20.30 Apollo Kino Coca-Cola Plaza

Marklenaon pühendunud strateeg ja häbistatud diktaatori Slobodan Miloševići kampaania eestkõneleja. 14-aastane Stefan hakkab mõistma ema pahategusid ega suuda oma pettumust varjata. Ta on valmis ema vastu mässama. Vladimir Perišić kerib haaravalt aja tagasi pahelise autokraatliku režiimi pahelisse minevikku. Pingeline draama jätab palju ütlemata ja esitab küsimusi, millele ei vastata.