PÖFFi teisipäev paljastab naha all tulitava iha ja viha
Uudis
Pöffihunt

Tänane filmivalik kisub alasti tõe ühiskondlike väärtuste ja toimemehhanismide ümber, et näha selgemalt raame, mis kujundavad meie enesehinnangut ja kuuluvustunnet. Nende teravate teemakäsitluste ja hinge kosutavate lugude keskmes on inimkeha oma jõu, hapruse ning mõistatuslike tajuväljadega.

Režissöör Wim Wenders esitleb filmiga „Täiuslikud päevad” taaskord oma hiilgavat annet tabada filmikunstiga ilu ja väärikust ka kõige triviaalseimana näivates elulugudes ning täidab kinosaalid helgusega looga Hirayamast, kelle tööks on Tokyo avalike tualettide koristamine. Tõeliselt jõulise filmielamuse pakub aga režissöör Claudia Rorariuse vastuoluline film „Puudutatud”, mis lahkab tabu ja armastuse piire toore aususega.

Teisipäevases programmis on lisaks mitu väga teravalt akuutset dokumentaalfilmi. „Elu ei ole võistlus, kuid mina võidan” võtab luubi alla ebamugavad küsimused spordis seoses soo määratlemisega kaasnevate õiguste ja õiglusega. „Kuninganna Gena” riskib oma kunsti ja vabaduse nimel Venemaa tänavatel eluga ja keeldub allumast valitsevale poliitilisele süsteemile. „Teine keha” avab läbi ohvrite isiklike lugude kõikvõimsa tehisintellekti pahupoolt, mis teenib üha ulatuslikumalt pornotööstust.

Vaata kogu PÖFFi teisipäevast kinokava siit!

F_1_Perfect_Days

Täiuslikud päevad

Režissöör: Wim Wenders, riigid: Jaapan ja Saksamaa
7. nov, teisipäev kell 18.30 Apollo Kino Solarises

Vaikne Hirayama koristab Tokyo avalikke tualette nagu pühapaiku ja tema töö meenutab rituaali. Saksa filmikorüfee Wim Wendersi intiimne portree Tokyo avalike muudab relvituks ka kõige paadunumad küünikud. Režissöör tõestab taas, et tal on ainulaadne võime muuta eluproosa luuleks. „Täiuslikud päevad“ osales tänavu Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis, kus see pälvis mitu auhinda. Jaapani esindaja parima mitteingliskeelse filmi Oscarile.

F_3_Life_Is_Not_A_Competition..._

Elu ei ole võistlus, kuid mina võidan

Rež: Julia Fuhr Mann, riik: Saksamaa
15. nov, kolmapäev kell 17 Apollo Kino Solarisel
Kinoseansil Q&A filmitegijatega

Kui seisame ühiskonnas võrdse kohtlemise eest ja usume, et kedagi ei tohiks kõrvale jätta, kas siis spordis ei peaks olema samamoodi? Päevakajaline spordifilm, toob esile probleemid, mis on seotud soo määratlemisega tippspordis. Kust läheb see piir, kus kellelgi on õigus öelda, kes on naine, kes mees. Filmitegijad rõhutavad, et filmi peategelased ei ole kannatajad, vaid võitlejad, kes seisavad oma õiguste eest ja selle eest, mis teeb spordist spordi.

F_5_Touched

Puudutatud

Rež: Claudia Rorarius, riik: Saksamaa
7. nov, teisipäev kell 20.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

„Puudutatud“ uurib seksuaalsust vaatenurgast, mida filmid enamasti ei paku. Selles keelatud armastuse loos saavad kokku ülekaaluline põetaja Maria ja tema patsient, halvatuks jäänud Alex ning nende vahel tekib suhe. Sedamööda, kuidas iha ja armastusjanu põimuvad häbi ja enesehaletsusega, hakkavad paraku ilmnema süngemad toonid. „Puudutatud“ esilinastus tänavu Locarno filmifestivali võistlusprogrammis. Filmis on stseene, mis võivad mõjuda häirivalt.

F_1_Queendom

Kuninganna Gena

Rež: Agniia Galdanova, riigid: USA, Prantsusmaa
7. nov, teisipäev kell 21.15 Kino Artises

Emotsionaalselt raputav portreefilm kõneleb mässumeelsest kunstnikust ja ületamatust lõhest noore ja vana Venemaa vahel. Magadanist pärit kväärkunstnik Gena lavastab avalikus ruumis provokatiivseid performance´eid, mis seavad ohtu tema elu. Gena saab tänaval peksa, visatakse välja koolist ja topitakse demonstratsioonidel osalemise pärast soolaputkasse. Kui algab Ukraina sõda, muutub ühiskond veel agressiivsemaks ja Gena peab otsustama, mis edasi teha.

F_1_Working_Class_Goes_To_Hell

Töölisklass läheb põrgusse

Rež: Mladen Djordjevic, riigid: Serbia, Kreeka, Bulgaaria, Montenegro, Horvaatia, Rumeenia
7. nov, teisipäev kell 20.15, Kino Sõprus

Režissöör Mladen Djordjevic paljastab pea kõik, mis on tema kodumaal mäda: korrumpeerunud poliitikud, patuse õigeusu kiriku, lokkava prostitutsiooni ja ohjeldamatu kuritegevuse. Film seob lõbusalt sotsiaalse draama, haarava müsteeriumi, musta komöödia ja kerge õuduse, tuues ekraanile kohalikest talentidest ja Balkani filmitähtedest näitlejate ansambli. Balkani kino kõige ootamatum nauding esilinastus Midnight Madnessi programmis Torontos.

F_1_Another_Body

Teine keha

Rež: Sophie Compton, Reuben Hamlyn; riik: USA
7. nov, teisipäev kell 17.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Mis on päris? Kas see, mida ma näen ja kuulen, on päris? Kui interneti ülemaailmse levikuga olid need teemad niigi õhus ja sotsiaalmeedia plahvatuslik kasv aina võimendas neid küsimusi, siis tehisintellekti tulekuga on mäng muutunud 180 kraadi. Ühel päeval avastab üliõpilane Taylor, et süvavõltsingut kasutades on internetis temast kompromiteerivat materjali toodetud. Tayloril on end keeruline kaitsta ja kogu protsess mõjutab tema vaimset tervist.

F_10_Women_On_The_Verge..._

Naised närviataki äärel

Rež: Pedro Almodóvar, riik: Hispaania
7. nov, teisipäev kell 18.15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

See parima võõrkeelse filmi Oscarile nomineeritud must komöödia ühendas melodraama ja riukaliku farsi ning oli Pedro Almodóvari rahvusvaheline läbimurre. „Naised närviataki äärel“ räägib Pepast, kes otsustab end tappa unerohtu sisaldava gazpacho’ga pärast seda, kui ta armsam on ta maha jätnud. Eraldi tähelepanu tasub pöörata verinoorele Antonio Banderasele, kes astus selles filmis suure sammu rahvusvahelise tuntuse poole.