Tutvu, kes on 26. PÖFFi žüriiliikmed
Uudis
Pöffihunt

Kokku kuulub tänavuse Pimedate Ööde filmifestivali žüriisse 22 auväärset liiget. Alljärgnevalt on võimalus tutvuda neist mõnega, kelle seas leidub nii režissööre, produtsente, stsenariste, talendiagente ja programmijuhte Eestist kuni USAni välja.

Kõikide PÖFFi võistlusprogrammide žüriide tutvustused leiad siit.

Ildikó Enyedi
Ungari režissöör
Põhivõistlusprogramm

Ildikó Enyedi, Oscarile kandideerinud filmirežissöör, alustas oma karjääri kontseptsiooni- ja meediakunstnikuna. Ta tegutses kunstirühmituses Indigo ja Balázs Béla Stuudios, mis oli ainus sõltumatu filmistuudio Ida-Euroopas enne 1989. aastat. Liikunud edasi režii ja stsenaristika juurde, kirjutas ja lavastas ta kuus täispikka mängufilmi ja mitu lühifilmi, millega ta on võitnud kokku üle viiekümne rahvusvahelise auhinna. Tema film „Minu 20. sajand" valiti 12 kõigi aegade parima Ungari filmi ja The New York Timesi aasta kümne parima filmi hulka ning „Ihust ja hingest” võitis Berlinalel Kuldkaru ja kandideeris Oscarile. Cannes’is esilinastunud „Minu abikaasa lugu” oli 2021. aastal PÖFFi avafilm.

Andreas Kleinert
Saksamaa režissöör
Põhivõistlusprogramm

Pärast keskkooli lõpetamist töötas Andreas Kleinert transporditöölisena ja assistendina Potsdami DEFA stuudiotes. Aastatel 1984–1989 õppis ta režissööriks Konrad Wolfi Filmi- jaTelevisiooniülikoolis, tänases Babelsbergi Filmiülikoolis ning on alates 2006. aastast samas filmi- ja telerežii professor. Tema debüütfilm „Leb’ wohl, Joseph” kutsuti võistlema 1989. aasta Locarno filmifestivalile. Tema draamale „Öised rajad” järgnes hulk telefilme ja -sarju kuni filmini„Freischwimmer”. Ta pälvis Saksa filmiauhinna mängufilmi „Armas Thomas” lavastamise eest, mis võitis 2021. aastal Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali peaauhinna.

meiste

Pildil Sebastian Meise

Sebastian Meise
Austria režissöör
Debüütfilmide võistlusprogramm

Sebastian Meise on Austria režissöör ja stsenarist. Ta õppis maalimist ja filosoofiat enne, kui filmitegemise juurde pöördus ning asutas Viinis produktsioonifirma FreibeuterFilm. Tema tunnustatud debüütmängufilm „Natüürmort” esilinastus San Sebastiáni filmifestivalil ja võitis mitmeid auhindu. Tema dokumentaalfilmi „Outing” esitleti Hot Docsi festivalil Torontos. Tema värskeim mängufilm „Suur vabadus” linastus Cannes’i filmifestivalil, kus see pälvis žürii auhinna Un Certain Regard sektsioonis. Film valiti Oscari-nominentide lühinimekirja ja võitis arvukalt rahvusvahelisi auhindu.

Jean des Forêts
Prantsusmaa, produtsent
Debüütfilmide võistlusprogramm

Jean des Forêts lõi oma ettevõtte Petit Film 2010. aastal pärast 12 aastat filmitööstuses. Ideaalse tootmistempoga üks film aastas püüdleb Petit Film pigem pikaealisuse kui kasvu poole. Tõugatuna intuitsioonist, eksitamata žanri- ja eelarveküsimustest, loob ettevõte kinode jaoks piiratud, kuid eklektilist ja käegakatsutavat filmivalikut. Aastate jooksul on Jean olnud režissööride nagu Virgil Vernier', Lucile Hadzihalilovici, Fabien Gorgeart'i, Julia Ducournaui ja Stéphane Demoustier' filmide produtsent. Hetkel on arendatavate projektide hulgas nii mõne eelnimetatud filmitegija töid, uusi partnereid kui ka debüütfilme. Jean on Unifrance’i mängufilmitootjate komisjoni ja EAVE võrgustiku Prantsusmaa koordinaator.

1569315087143_1000x0702_0x0x0x0_1573331089097

Pildil Maria Pirkkalainen

Katriel Schory
Iisraeli produtsent, rahvusvaheliste kaasproduktsioonide vanemkonsultant
Baltimaade filmide võistlusprogramm

Katriel Schory õppis NewYorgi Ülikooli filmikoolis. Ta asutas tootmisfirma BELFILMS LTD ja produtseeris seal üle 150 filmi ja telesaate, sealhulgas rahvusvahelisi koostööfilme. Aastatel 1999–2019 oli ta Iisraeli Filmifondi tegevdirektor, toetades enam kui 300 täispika filmi tootmist. Paljud filmid võitsid mainekaid auhindu, sealhulgas 4 Oscari nominatsiooni, Kuld- ja Hõbelõvid Veneetsias ning Kuld- ja Hõbekarud Berliinis. Ta on pälvinud tunnustused: Chevalier de l’ordre des Arts et des Lettres, Berlinale Camera silmapaistva panuse eest filmitööstusesse,Telluride filmifestivali Special Medallion ja Variety Creative Impact Award.

Maria Pirkkalainen
Soome programmijuht
Baltimaade filmide võistlusprogramm

Maria Pirkkalainen on Helsingi rahvusvahelise filmifestivali Armastus ja Anarhia filmitööstuse osakonna juht. Tema roll on juhtida ja arendada Soome suurimat rahvusvahelist filmitööstuse sündmust Finnish Film Affair ning ka festivali koolitusprogrammi Nordic Flair. Marial on laialdane töökogemus turunduse, levitamise ja festivalide alal nii Suurbritannias kui ka Põhjamaades, näiteks Briti Filmi Instituudis, Soome Ringhäälingus ja Atlantic Film Finlandis. Ta on Berlinale Talentsi vilistlane ja uurib praegu riskikapitali investeerimisvõimalusi filmidesse.

Lily-Michael-Idov

Pildil Lily Idov

Lily Idov
USA, stsenarist
Põhjusega mässajad võistlusprogramm

Lily Idov on Kuldsele Palmioksale nomineeritud mängufilmi „Leto” (põhivõistlusprogramm, Cannes 2018) kaasstsenarist ja ülemaailmselt menuka telesarja „Deutschland 83” (Emmy 2015, parima rahvusvaheline draama) stsenaristide meeskonnas. Ta on omandanud Columbia ülikoolis õigusteaduste doktori kraadi ja töötanud mitmes suures USA advokaadifirmas enne, kui ta keskendus kirjutamisele. Mitmed Lily tööd on tehtud kahasse tema abikaasa ja partneri Michael Idoviga, sealhulgas rahvusvahelised mängufilmid „Humorist” ja “Jetlag”.

Mónika Mécs
Ungari produtsent
Põhjusega mässajad võistlusprogramm

Mónika Mécs on Ungari filmiprodutsent ja produktsioonifirma Inforg-M&M Film asutaja. Tema toodetud filmide hulka kuuluvad 62. Berliini filmifestivalil žürii peaauhinna võitnud „Ainult tuul” (2012, rež. Bence Fliegauf), 67. Berlinalel Kuldkaru võitnud ja Oscarile kandideerinud „Ihust ja hingest” (2017, rež. lldikó Enyedi), Oscarite eelnimekirja valitud „Need, kes jäid alles” (2019, rež. Barnabás Tóth), Cannes’is esilinastunud „Minu abikaasa lugu” (2021, rež. Ildikó Enyedi) ja 71. Berlinalel parima meeskõrvalosa Hõbekaru võitnud „Mets: Ma näen sind kõikjal” (2021, rež. Bence Fliegauf).

glckaflt.qcd

Pildil Riina Sildos

François-Pierre Clavel
Prantsusmaa produtsent
Kriitikute valikud võistlusprogramm

François-Pierre Clavel on prantsuse produtsent, kes on võitnud rohkem kui 50 rahvusvahelist auhinda nii väikesele kui ka suurele ekraanile valminud dokumentaal- ja mängufilmide, lühi- ja täispikkade filmidega. Clavel on silma paistnud oma huviga filmide vastu, kus draama ja dokumentaalfilm kohtuvad. Tal on koos tegevjuhi Alexandre Perrier’ga produktsioonifirma Kidam. Tema värskemat filmi „Kõigest poogen”, esitleti Cannes’i kriitikute programmis.

Riina Sildos
Eesti produtsent
Kriitikute valikud võistlusprogramm

Riina Sildos asutas tootmisfirma Amrion Production aastal 2003 ning on sellest alates tootnud 15 mängufilmi, 6 dokumentaalfilmi ja kaks täispikka animafilmi. Eesti Filmi Sihtasutuse endise juhina on tal laialdased teadmised ja kogemused rahvusvahelise rahastamise ja turunduse alal. Ta on Eesti esindaja EAVE’s ning ACE ja EFA liige. Tema filmograafiast leiab rahvusvaheliselt tunnustatud koostööfilmid: „Klass“, üks edukamaid Eesti filme, mis on võitnud 25 auhinda 70 festivalilt, mida on müüdud 90 riiki ja mis arenes auhinnatud teleseriaaliks; „Poll“, „Eestlanna Pariisis”, „Teesklejad“, „Mihkel“, „Seltsimees laps“ ja „Kupee nr 6” (2021, Cannes grand prix ja oikumeenilise žürii auhind).